-
AA
+

Biuletyn informacji publicznej

BIP

Aktualności 

data publikacji: 21-06-2019 | 11:31
data ostatniej modyfikacji: 21-06-2019 | 11:31
wytworzył: Tomasz Zdrowowicz
««« powrót
PRZED WAKACJAMI – CO WARTO WIEDZIEĆ? INFORMACJA LUBUSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA INSPEKCJI HANDLOWEJ 21 czerwca 2019
  

Lubuska Inspekcja Handlowa we współpracy z innymi służbami podległymi Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi podjęła działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Bezpieczeństwo nad wodą jest w tym roku jednym z priorytetów działania inspektorów prowadzących kontrole. Zadania kontrolujących obejmować będą sprawdzenie rzetelności i prawidłowość świadczenia przez przedsiębiorców usług w zakresie organizacji kąpielisk, wypożyczania sprzętu pływającego oraz bezpieczeństwo użytkowników. Inspektorzy ocenią stan techniczny sprzętu pływającego, skontrolują stan techniczny pomostów oraz barierek zabezpieczających przed wpadnięciem do wody. Ocenią prawidłowość opracowanych i udostępnionych konsumentom regulaminów korzystania ze świadczonych usług na terenie kąpielisk oraz prawidłowość uwidaczniania cen oferowanych usług w uwidocznionych cennikach. Kontrolujący sprawdzą prawidłowość zapewnienia uprawiającym sporty wodne warunków do udzielenia pomocy w nagłych wypadkach, a także przestrzeganie norm zatrudnienia ratowników ich kwalifikacje oraz prawidłowość wyposażenia w obowiązujący sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze, w sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne. Inspektorzy dokonają także sprawdzenia punktów gastronomicznych i handlowych w obrębie kąpielisk.

Porada dla konsumentów:

Letnie wakacje, to szczególny okres dla konsumentów z uwagi na wyjazdy, rajdy i dokonywanie zakupów w wielu różnych miejscach tj. małych punktach gastronomicznych, kioskach, sklepikach, straganach itp., często otwartych tylko w sezonie letnim.

Wysoka temperatura ma wpływ na produkty spożywcze i niektóre produkty przemysłowe, gdy nie są one właściwie przechowywane.

Aby w pełni cieszyć się z dokonanych zakupów należy bardziej  niż zwykle zwracać uwagę na kupowany produkt i jego oznaczenia handlowe (czy nie jest przeterminowany, czy nie posiada cech zepsucia, czy sprzedawany jest z zachowaniem właściwych warunków sanitarnych, itp.).

Lubuska Inspekcja Handlowa DODATKOWO wdroży działania kontrolne wszędzie tam, gdzie konsument stwierdzi nieprawidłowości oraz zgłosi swoje uwagi telefonicznie, mailem, pisemnie lub osobiście.

Na początku sierpnia w czasie trwania PolAndRock Festival 2019 w Kostrzynie nad Odrą (dawna nazwa Przystanek Woodstock) inspektorzy z Lubuskiej Inspekcji Handlowej wspólnie z innymi służbami podległymi Wojewodzie Lubuskiemu zadbają o to, aby przestrzegano prawa handlowego w sklepach i zakładach usługowych.

Gorzów Wlkp. Tel. (95)3030087, e-mail: info@wiih.gorzow.pl

Zielona Góra Tel/fax (68) 322 18 36, e-mail: delegatura@wiih.gorzow.pl

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp. przyłącza się do wspólnej akcji z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie oraz innymi instytucjami, urzędami i organizacjami dotyczącej działań na rzecz konsumentów pod hasłem: Przed wakacjami – co warto wiedzieć?

Liczba odwiedzin: 180202
Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp.